Kultūros klubas Aistuva pradėjo įgyvendinti jaunimo užimtumo programos projektą, kurio tikslas – istorinis kultūrinis pažintinis. Spalio 25 d.Sūduonėlės ansambliečiai keliavo pažintiniu maršrutu po istorines lietuvių žemes Palenkėje. Lankėmės Suvalkų miesto lietuvių bendruomenėje, susipažinome su šio miesto istorine praeitimi, sulaužytos Suvalkų sutarties istorija, aptarėme bendradarbiavimo su Punsko, Seinų, Suvalkų ir Kolegijos jaunimo bendravimo galimybes. Apie Suvalkų lietuvių veiklą bei „Vienybės“ klubą pasakojo ir su miestu supažindino visuomenės veikėjas Kostas Leončikas.

Punsko ansamblio Alna vadovas, tikras lietuvybės entuziastas šiame krašte Vytautas Batvinskas vedė mums ekskursiją po įspūdingiausią jotvingių, t.y. senovės sūduvių mitologinio kulto vietą, išlikusią Lenkijoje, Šiurpilių ežero ir kalno apylinkėse. Tai tikrai įspūdingas, didis ir didingas, turtingas grožiu ir istorine praeitimi piliakalnis. Taip manoma, kad šiose vietose užrašyta ir garsioji legenda apie Eglę – Žalčių karalienę. Piliakalnio prieigose, Šiurpylių kaime, atidarytas modernus muziejus, kuriame matėme filmuotą medžiagą, teatralizuotai pristatančią Šiurpylių praeitį.

Kartu su ansambliečiais vyko ir Erasmus programus studentai iš Turkijos, savanorė iš Vokietijos. Jie visi 5 šiuo metu susipažįsta su lietuvių kalba, o kartu su mūsų krašto istorijos detalėmis, kai kuriais papročiais ir tradicijomis.

Tai pirmoji projekto dalis; mūsų dar laukia abipus sienos gyvenančio jaunimo vakaronė ir išvyka į Vilnių.

 

Kultūros klubo Aistuva pirmininkė Vida Mickuvienė

Nuotraukos Suleyman Akmyradov