Gruodžio 10 d. meno kolektyvų studentai (ir jų gerbėjai) baigė 2018-ųjų metų projektinę veiklą: tai buvo trečias Jaunimo užimtumo programos renginys. Aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, kur turėjome ne tik ekskursiją, kurią vedė Kamilė Šėraitė, bet ir įdomius susitikimus. Savo sėkmės istoriją pasakojo Gintarė Skaistė, Šaulių sąjungos narė, politikė, socialinių mokslų daktarė, Lietuvos socialios rinkos plėtros instituto ekspertė. Ypatingo dėmesio susilaukė Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala. Jo interesų sritis tiesiog pritrenkianti, klausėmės jo ir galvojome: kiek daug yra žmogui duota, o Linui Dievas tikrai nepagailėjo. Jis  ir VU TSPMI politikos mokslų doktorantas bei dėstytojas, Harvardo universiteto Davis Centro, kuriame 2017-2018 metais su prestižine Fulbright stipendija dirbo tyrėju, nereziduojantis ekspertas projektams. L. Kojala domisi Europos integracija, Rusijos vidaus ir užsienio politika, Rytų partnerystės šalių raida, NATO ir saugumo studijomis, JAV užsienio politika, taip pat informaciniais karais. Datas, situacijas, įvykius komentuoja, kaip liaudis sako – vienu atsikvėpimu. Dabar lauksime įdomios jo knygos, populiariai parašytos, kaip pats sakė, kad būtų įdomu skaityti ne tik akademinei visuomenei.

Pasižiūrėję ir pasiklausę,  kaip posėdžiauja [pirmadienį buvo neeilinė sesija] mūsų išrinktieji, dar pabendravę su politologu, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoju, socialinių mokslų daktaru Laurynu Kaščiūnu, pasukome Antakalnio kapinių memorialo link. Atminties minute pagerbėme Medininkų aukų, Adolfo Ramanausko-Vanago – Lietuvos pedagogo, žurnalisto, karininko, rezistento, kovotojo už Nepriklausomybę, partizanų vado, brigados generolo, 2018 m. lapkričio 20 d. LR Seimo pripažinto Lietuvos valstybės vadovu, bei visų besiilsinčių kapinėse atminimą.

Pakeliui prie gražiausios Lietuvos eglės užsukome ir į baroko perlą, priklausantį pasauliniam paveldui, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, Katedros rimtyje norintieji praleido paskutines išvykos akimirkas.

Beliko laukti metų pabaigos švenčių ir nutarti, kokius ir kam skirtus projektus bandysime įgyvendinti jau 2019-aisiais metais.

Vida Mickuvienė, kultūros klubo Aistuva pirmininkė

Nuotr. Suleyman Akmyradov