Šią savaitę Marijampolės kolegijoje lankėsi ir paskaitas skaitė pagal Erasmus+ mainų programą atvykusi profesorė iš Bulgarijos D. A. Tsenovo ekonomikos akademijos, Ekonominės apskaitos fakulteto dekanė Rositsa Koleva.

Profesorė įžanginėje paskaitoje supažindino Buhalterinės apskaitos studijų programos ir Transporto logistikos vadybos programos studentus su savo šalies ir akademijos istorija. Sužinojome, kad D. A. Tsenovo ekonomikos akademija, kurią sudaro 4 fakultetai, yra pirmaujanti švietimo, mokslo ir kultūros įstaiga, įsikūrusi Bulgarijos mieste Svishtove. Svishtovas įsikūręs šiaurės Bulgarijoje, Veliko Tarnovo provincijoje, dešiniajame Dunojaus upės krante, priešais Rumunijos miestą Zimnicea. Ekonominės apskaitos fakultetas, kuriam vadovauja viešnia, teikia išsilavinimą audito, finansinės analizės, statistinių prognozių, apskaitos ir bankų kontrolės srityse, kad būtų patenkinti verslo, viešojo administravimo, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų poreikiai. Šis fakultetas siūlo aukštąjį išsilavinimą 3 bakalauro, 9 magistrantūros ir 3 doktorantūros programose. Be vis to, kolegijos studentams ir Verslo ir ekonomikos katedros dėstytojams buvo perskaitytos paskaitas šiomis finansų dalyko temomis: „Įmonės finansinės būklės analizės metodai ir būdai“, „Preliminari finansinės būklės analizė“, Finansinės nepriklausomybės analizė“, „Mokumo ir likvidumo analizė“, „Trumpalaikio turto naudojimo analizė“ bei „Įmonės pelningumo analizė“.

Dėkojame profesorei už perteiktas žinias, naują patirtį bei kvietimą Buhalterinės apskaitos studijų programos dėstytojams, studentams toliau bendradarbiauti.

 

Buhalterinės apskaitos studijų programos pirmininkė Birutė Petrošienė