Praktika – tai galimybė pritaikyti turimas teorines žinias bei tobulinti profesinius ir bendruosius gebėjimus. Per praktiką įgyta patirtis padeda greičiau išsiaiškinti, ką nori veikti (dirbti) ir lengviau rasti norimą darbą. Būdama ketvirto kurso buhalterinės apskaitos studente, šią vasarą pasinaudojau ERASMUS+ galimybe praktiką atlikti užsienyje.

Ilgai nesvarsčiusi išsirinkau Norvegiją bei jos miestelį – Jostedalen. Ši gyvenvietė įsikūrusi vakarinėje šalies dalyje, yra apsupta ledynų bei gausiai lankoma turistų. Būtent Jostedalyje yra didžiausias žemyninėje Europoje ledynas bei aukščiausia jo viršūnė siekia net  2083 metrų virš jūros lygio.

Praktiką atlikau JOSTEDALEN BREFØRARLAG AS įmonėje, kuri užsiima turistų orientavimo ir instruktavimo paslaugomis ledyne bei alpinistų kopimu į kalnus. Ši įmonė paliko man didelį įspūdį, iškart buvau priimta į kolektyvą draugiškai, su manimi sklandžiai dalinosi patirtimi ir informacija. Ir nors čia buhalterija yra daug paprastesnė nei Lietuvoje, vadovas buvo sužavėtas ir patenkintas kai kuriais pasiūlymais, kurie, beje, buvo iš įgytų žinių kolegijoje. Verta paminėti, kad tyrinėjant įmonę turėjau galimybę pati pasimėgauti kopimu ledynais bei išgirsti ilgametes istorijas.

Mano praktikos atlikimo laikotarpiu prasidėjo apribojimai ir karantinas dėl Covid-19 pandemijos, tačiau įmonės vadovas suteikė galimybę administracijos sektoriui dirbti iš namų, komunikavome telefonu bei kompiuteriu, viskas vyko sklandžiai.

Galiausiai, esu labai patenkinta kolegijos suteikta galimybe pasinaudoti ERASMUS+ praktika. Įgijau naujų gebėjimų bei žinių, kurias galėsiu panaudoti ateityje, dirbdama pagal įgytą specialybę.

 

Agnė Maceikaitė, Buhalterinės apskaitos studijų programos 4 kurso studentė