Kviečiame susipažinti su Jolitos Urkienės, Marijampolės kolegijos IV kurso studentės, studijuojančios buhalterinę apskaitą, patirtimis, gautomis atlikus praktiką užsienyje.

„Šiais metais pasinaudojau galimybe sudalyvauti Erasmus + programoje ir išvažiavau atlikti praktikos į užsienį. Nusprendžiau vykti į Norvegiją. Kodėl pasirinkau būtent Norvegiją? Šioje šalyje gyvenau keletą metų, išmokau kalbą, susipažinau su jos kultūra, susiradau daug draugų. Tai nuostabi šalis, į kurią manau tikrai dar sugrįšiu.
Pasirinkau Oppland regioną, Bjorli miestelyje esančią įmonę Kvekroken Entreprenør AS. Įmonė įkurta 2005 m. Šiai dienai įmonėje dirba 23 darbuotojai, turintys didelę darbo patirtį. Įmonės veikla gana plati: atlieka visų tipų žemės darbus – gręžimas, sproginimas, žemės kasimas, vandens valymo įrenginių, privačių nuotekų ir mini valymo įrengimų statyba, taip pat stato kalnų namelius, vadinamus „hytte“.

Praktika truko 2 mėnesius, bet laiko buvo tikrai mažai įsisavinti norvegišką buhalterijos sistemą. Tačiau pavyko per šį trumpą laikotarpį pasižvalgyti norvegiškos apskaitos platybėse. Apskaita tiek Lietuvoje, tiek Norvegijoje labai panaši. Įmonė apskaitai suvesti naudoja kompiuterizuotą apskaitos programą, todėl darbas yra labai greitas ir kokybiškas. Jų veikimo principas tas pats, kaip Lietuvoje.  Susipažinau su darbo užmokesčio apskaita, įvairiais apskaitos žurnalais.

Džiaugiuosi savo pasirinkimu, ir tikiu, kad ši kelionė buvo ne paskutinė. Įdomu buvo pamatyti ir susipažinti su kitos valstybės buhalterine apskaita.“