Karolina, jau esi Marijampolės kolegijos (MarKo) absolventė. Kokias studijas pasirinkai ir kas tam padarė didžiausią įtaką?

Sunku patikėti, bet taip, jau esu MarKo absolventė. Trys studijų metai prabėgo labai greitai. Kadangi nuo šešiolikos metų buvau ir esu aktyvi kultūros sferoje, tad renkantis studijas nekilo abejonės, su kuo noriu sieti savo gyvenimą. Iš visų siūlomų studijų programų, o jų yra tikrai nemažai, pasirinkau kultūros ir sporto vadybą. Studijų metu galėjau pritaikyti esamas žinias ir, žinoma, įgauti naujų.

Gal gali papasakoti apie save? Tikrai įdomu sužinoti, kokie žmonės pasirenka MarKo.

Esu galima sakyti iš pačios Marijampolės, gyvenu keli kilometrai už miesto ribos. Mokiausi ir baigiau vieną iš geriausiųjų Marijampolėje – „Sūduvos“ gimnaziją.

Buvai ir vis dar esi aktyvi MarKo bendruomenės narė. Papasakok, ką be paskaitų lankymo veikei kolegijoje.

Kolegijoje veiklų turėjau tikrai daug. Norėjosi kuo labiau įsitraukti į bendruomenės gyvenimą – buvau studentų atstovybės narė, priklausiau kolegijos Akademinei tarybai ir be abejo dalyvavau vokalinio ansamblio „Sūduonėlė“ atstovė. Dalyvavau įvairiuose renginiuose, studijų pristatymuose bei projektuose. Ne kartą teko ir vesti renginius kolegijoje.

Ar toks aktyvumas yra tavo kraujyje? Iš kur tai atėjo? Gal šeimos nariai tokie pat nenustygstantys vietoje?

Nuo pat vaikystės negalėjau būti vienoje vietoje. Iš kur tai atėjo, nežinau, galbūt draugų įtaka visą laiką matydavau, ką jie veikia, tad nusprendžiau ir pati prisidėti prie nevyriausybinės organizacijos veiklos. Tėvai ir brolis yra mano priešingybė. Jiems patinka tai, ką darau ir tuo didžiuojasi, tačiau patys niekada to nedarė.

Grįžkime prie mokslų. Tai kokie tie studijų metai?

Studijų metai buvo kupini įvairių patirčių – tiek gerų, tiek ir nelabai. Bet juk toks tas jauno žmogaus gyvenimas. Per trejus studijų metus susipažinau su daugybe įvairių žmonių. Mano sutikti dėstytojai dalinosi savo patirtimi, niekada negailėjo savo laiko atsakyti į iškilusius klausimus. Paskaitų metu įgijau daug žinių, kurias galiu pritaikyti dabar.

Kolegijoje be studijų privaloma ir praktika. Kur ją atlikai, ką ji tau suteikė?

Vieną praktiką atlikau Marijampolės kultūros centre. Ši praktika leido susipažinti su tikro vadybininko veikla, galėjau viską pamatyti iš arčiau, prisidėti prie renginių organizavimo. Kitą praktiką atlikau ne pelno siekiančioje organizacijoje „Jaunimas YRA“, šios praktikos metu prisidėjau prie projektų paraiškų rengimo, renginių organizavimo. Be abejo, praktiką atlikau ir užsienyje, kuri šiek tiek skiriasi nuo Lietuvos, tačiau įgyta patirtis yra neįkainojama ir sunkiai apibūdinama žodžiais.

Kolegijoje skatinami studentai rinktis ERASMUS+ programas. Pasidalink savo patirtimi ir įspūdžiais.

Apie ERASMUS+ programą sužinojau pirmo kurso pabaigoje, tad nusprendžiau pabandyti ir dabar drąsiai galiu pasakyti, kad tikrai nesuklydau ir džiaugiuosi savo pasirinkimu. Ši praktika leido man pažinti ir atrasti save bei pasaulį.

Šiuo metu esi Graikijoje, kur atlieki absolvento praktiką. Kas tai?

Į šią praktiką išvykau iškart po diplomų įteikimo šventės. Dirbu sporto animatore viename iš viešbučių, darau mankštą, jogą, esu atsakinga už kulisus ir kostiumus, kuriuos naudojame vakare šou. Turiu ir naują veiklą – būnu DJ kartais tiek mini diskotekose vaikams, tiek vykstančiuose pagrindiniuose šou. Taip įtvirtinu žinias, kurias gavau studijų metais. Neįkainojama patirtis.

O kokie ateities planai ir norai? Juk nežadi sustoti mokytis?

Šie planai kol kas man nežinomi. Kol esu Graikijoje, nieko neplanuoju, tačiau neabejoju, kad grįžus įsitrauksiu į jaunimo organizacijos veiklą. Svarstau apie tolimesnes magistro studijas, bet tikrai žinau, kad tai bus ne šiais metais.

Tavo palinkėjimas svarstančiam, abejojančiam studijų pasirinkimu jaunimui.

Linkiu niekada neabejoti savo pasirinkimu ir siekti geriausių rezultatų tame.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbino Ina Miniotienė