Amžinai liks širdy, atminty
Kovas, laisvėje leidęs gyventi.  (L.Milčius)

Tai pagrindinė mintis, skambėjusi Kovo 11-ajai skirtame renginyje „Ką pasakyčiau Lietuvai?“, vykusiame 2020 m. kovo 9 d. Marijampolės kolegijoje.

Džiaugiamės, kad apie laisvės prasmę ir vertę bei nepamirštamus trijų dešimtmečių senumo įvykius atvyko papasakoti Kovo 11-osios akto signataras, Seimo narys Emanuelis Zingeris. Prisimenant skaudžias kovos už laisvę akimirkas, buvo pagerbtas R. Juknevičius, o studentai renginio metu uždegė atminimo žvakes ant jo kapo. Visą bendruomenę ir susirinkusius svečius sveikino kolegijos direktorė A. Murauskienė, dekanai K. Traškevičius ir V. Beržanskis, linkėję branginti ir puoselėti iškovotą laisvę. Vadovai taip pat Padėkos raštais buvo apdovanojo kiekvienos studijų programos studentus, geriausiai baigusius 2019–2020 m. m. rudens semestrą, bei tuos, kurie aktyviai įsitraukė į visuomeninę ar kolegijos reprezentavimo veiklą. Dar keletas dienų prieš renginį, kolegijos bendruomenė turėjo galimybę pasitikrinti savo istorines, šiai datai skirtas žinias viktorinoje, kurios autorius – lektorius K. Balickas. Apdovanoti teisingiausiai ir greičiausiai atsakę į klausimus 4 studentai ir 2 dėstytojai. Jaukią šventės atmosferą padėjo sukurti lopšelio-darželio „Rasa“ auklėtinių sveikinimas, kuriuos paruošė ir tortą Lietuvai iškepė buvusi kolegijos studentė K. Dembinskienė, Meno mokyklos šokių studijos „Javonėlis“ atliekami šokiai (vadovė K. Brazienė), kolegijos tautinio meno ansamblio „Sūduonėlė“ dainos (vadovė L. Miliuvienė), studentų sukurtos eilės (Š. Sėjūnas ir D. Panitauskas), Lietuvai skirtos nuotraukos ir piešiniai, demonstruoti skambant kanklėms (vadovė R. Slankauskienė),  taip pat Erasmus+ studentų iš Turkijos tautinis sveikinimo šokis. Renginį vedė ir eiles skaitė Raiškiojo žodžio studijos (vadovė V. Mickuvienė) studentai – Vaida Vosyliūtė, Daumantas Panitauskas ir Akvilė Jakimavičienė.

Dėkojame visiems, organizavusiems Kovo 11-osios minėjimo šventę ir padarius ją jaukią bei jautrią, svečiams už įkvėpimo žodžius, ačiū įsitraukusiems į veiklas ir skelbtas akcijas, dovanojusiems kepinius, eiles, dainas, nuotraukas ar tiesiog laiką.

 

 

Šventės nuotraukų albumas

Marijampolės TV Žinių reportažas

 

Marijampolės kolegijos informacija

 

Be Marijampolės kolegijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.