2019 m. lapkričio 20 ir 21 d. Marijampolėje vyko pedagogų rengimo 100-mečio renginiai. 20-ąją dieną buvo lankomi A. † A. Mokytojų seminarijos, pedagoginės mokyklos, kolegijos mirusių dėstytojų, darbuotojų kapai, uždegtos atminimo žvakelės ir pasidalinta prisiminimais.

 

 

21-ąją dieną šv. Vincento Pauliečio bažnyčioje buvo laikomos šv. Mišios už mokytojus, dėstytojus, absolventus ir dabartinę kolegijos bendruomenę. Po šv. Mišių Meno mokyklos parke kolegijos direktorė Alė Murauskienė ir Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto dekanas Kęstutis Traškevičius pasodino 100-mečio atminimo ąžuoliuką ir pakvietė visus apžiūrėti nuotraukų parodos „Ir jos istorija gyva, / ir jos prasmė, ir jos didybė“ bei į iškilmingą minėjimą „Ir jos nesenstanti dvasia visais dešimtmečiais prabyla…“, įvykusį Meno mokyklos Iškilmių salėje.

Susirinkusiems šventės svečiams pedagogų rengimo, mokyklų kaitos iki dabartinių kolegijos dienų istoriją pasakojo Baltasis ir Juodasis metraštininkai (renginio vedėjai Karolis ir Dovydas). Muzikinius kūrinius dovanojo kamerinis ansamblis „Cantare“, vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“, Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centro kapela „Temela“,  papūtė „Baltų vėjų“ muzikinis gūsis. Ant scenos, kurioje prasidėjo muzikinis kelias, sugrįžo operos solistai Mindaugas Jankauskas ir Egidijus Bavikinas, atlikę ne ik solinius kūrinius, bet duetams pakvietę savo dėstytoją-įkvėpėją Birutę Pavalkienę. Sveikinimo kalbas tarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, buvęs ilgametis direktorius Algirdas Černeckis, mokyklai vadovavęs 1973–1998 m., ir dabartinė kolegijos direktorė Alė Murauskienė. Šventėje taip pat buvo įteiktos Savivaldybės bei kolegijos direktorės padėkos žmonėms už neįkainojamą indėlį ir paskirtą darbą rengiant pedagogus ne tik regionui, bet ir visai Lietuvai.

Didžiausia padėka visiems, kurie sveikino ir šventė kartu su mumis, organizavo ir kūrė, kurie buvo ir yra pirmojo 100-mečio sudedamąja dalimi. Verčiame svarbų mokyklos istorijos metraščio puslapį ir žengiame į antrą šimtmetį.

Šventės akimirkų albumas.

 

Viešosios komunikacijos ir marketingo skyriaus vedėja Ina Miniotienė