Dalijamės jau buvusios Marijampolės kolegijos studentės, absolventės Rūtos straipsniu apie praktiką, kurią atliko jau įgijusi specialybę ir gavusi studijų baigimo diplomą.

„Sveiki, esu Rūta Ivanauskienė, Marijampolės kolegijos absolventė, 2020 metais baigusi buhalterinės apskaitos studijas. Per 4 studijų Marijampolės kolegijoje metus gavau ne tik profesinio bakalauro diplomą, kuris atveria papildomas galimybes Lietuvos darbo rinkoje, bet, pasinaudojusi Erasmus+ programa, gavau progą pritaikyti savo įgytas žinias tarptautiniame lygmenyje. Dar 2019–2020 m. m., būdama 4 kurso studente, pasinaudojau Erasmus+ programa ir atlikau profesinę bei baigiamąją praktiką Anglijoje, Spoldingo mieste. Nemeluosiu, likau labai sužavėta ir patenkinta, praktikos įspūdžiais pasidalinau savo pirmame straipsnyje, kurį galite rasti čia https://www.marko.lt/rutos-ispudziai-apie-buhalterines-apskaitos-praktika-didziojoje-britanijoje/.

Šiandien dalinuosi šiek tiek kitokiais, tačiau irgi maloniais įspūdžiais iš mažiau populiarios absolvento praktikos, kurią atlikau toje pačioje įmonėje ir mieste kaip ir ankstesniąją. Kadangi per trumpą laiką tarp baigiamosios ir absolvento praktikos įmonėje ir mieste pokyčių nebuvo, išskyrus pokyčius dėl COVID-19 pandemijos, šiuo savo straipsniu noriu skirti dėmesį būtent skirtumui tarp šių praktikų ir tolimesnėms karjeros galimybės, kurias atveria ši absolvento praktika. Baigus studijas, Projektinės veiklos ir tarptautinės partnerystės skyriaus atstovai informavo apie dar vieną galimybę įtvirtinti savo žinias – pasinaudoti absolvento praktika. Vasarą paskelbto konkurso metu nusprendžiau kandidatuoti ir išbandyti savo jėgas. Praėjau atranką, gavau finansavimą ir vasaros pabaigoje grįžau į Angliją, kurioje šią praktiką ir atlikau.

Kuo ši praktika kitokia nei pirmoji? Visų pirma, čia grįžau kaip kvalifikuota ir savo sritį išmananti specialistė, galiu drąsiai pasakyti, kad požiūris tikrai buvo kitoks nei pirmosios praktikos metu. Ir nors teisinė bazė, buhalterinės apskaitos atveju šalyse skiriasi, tačiau buhalteriai gerai žino, kad jos tvarkymo principai visur yra panašūs, ypač jeigu kalbame apie visame pasaulyje naudojamą dvejybinį įrašą, todėl Lietuvoje įgytomis žiniomis galėjau dalintis su įmonės buhaltere Anglijoje. Kitas skirtumas toks, kad jos metu gali persikvalifikuoti ir, išsilyginęs arba išklausęs kursą, įgyti tos šalies buhalterio kvalifikaciją, žinoma, ją per tam tikrą laikotarpį reikia tobulinti, įgyti aukštesnes kvalifikacijas, bet ši galimybė yra ne vienoje šalyje. Todėl būtent ši praktika atveria galimybes Jūsų kaip specialisto kitoje šalyje ir Jūs neprarandate nieko. Jeigu kažkas nepavyks, visada galite grįžti, o sėkmės atveju, praktikai pasibaigus, pasilikti ir siekti karjeros galimybių užsienyje, savo svajonių šalyje. Dar vienas svarbus dalykas, kurį laikai vienu didžiausiu privalumu, ką suteikia ši praktika, tai užsienio kalbos tobulinimas, kitų šalių kultūros pažinimas, o mano atveju tai buvo pagrindinis tikslas. O tikriausiai geriausias dalykas, kurį tikrai turiu paminėti, tai, kad šios praktikos metu nereikia pateikti jokių ataskaitų, kas buvo būtina ankstesnėje praktikoje, todėl galima susitelkti į tai, kas patinka, į sritis, kurias norisi tobulinti labiausiai.

Atsižvelgiant į mano anglų kalbos įgūdžius, įgytas buhalterines  ir kitas žinias, kuriomis didžiuojuosi ir kurios labai praverčia ieškantis darbo, kas tikrai aktualu baigusiam studijas studentui, dabar ir prieš Erasmus+ programą, galiu drąsiai teigti, kad Erasmus+ absolvento praktika yra šauniausia praktika iš visų, kurias reikia atlikti studijuojant kolegijoje. Tai praktika be ataskaitų, didelių formalumų, praktika TAU, TAVO kaip specialisto tobulėjimui ir savęs pažinimui bei atradimui. Todėl kviečiu važiuoti, bandyti, o palaikymą visada rasite tiek Projektinės veiklos ir tarptautinės partnerystės skyriuje, tiek iš visų kolegijos dėstytojų.“

 

Be Marijampolės kolegijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.