Esu Rūta Ivanauskienė, 4 kurso buhalterinės apskaitos studijų programos studentė. Vos prieš savaitę grįžau iš praktikos pagal Erasmus+ programą didžiausiame ir tankiausiai gyvenamame Didžiosios Britanijos regione – Anglijoje. Praktiką atlikau nedideliame, rytinėje Anglijos dalyje įsikūrusiame Spoldingo mieste, kuris žymus savo žemės ūkio, maisto perdirbimo pramone. Šiame mieste gausu lietuvių imigrantų, kurie turi savo aktyviai veikiančią bendruomenę.

Praktiką atlikau krovinių pervežimo paslaugas teikiančioje įmonėje. Šis sektorius Spoldinge taip pat sparčiai vystosi ir darosi vis reikšmingesnis miesto ekonomikos atžvilgiu, nes didžioji dalis mieste pagamintos produkcijos tokiu būdu pasiekia kitus Didžiosios Britanijos miestus, jūrų uostą, kur vėliau viskas yra eksportuojama į pasaulinę rinką.

Pripažįstu, ši šalis tikrai nepasižymi tobulu oru, čia drėgna, lietinga, oras labai permainingas, tačiau čia gyvena nuostabūs ir šilti, kantrūs bei labai mandagūs žmonės, kuo įsitikinau tiek praleisdama laisvą laiką viešose vietose, tiek įmonėje, kur atlikau praktiką.

Praktika yra ne pirmoji mano akademiniame kelyje ir aš tikrai turiu su kuo palyginti tarptautinę praktiką ir praktiką Lietuvoje. Galiu drąsiai teigti, kad užsienyje į praktikantus žiūrima daug rimčiau, jiems suteikiama didesnės galimybės, dėmesys ir tai išgirdau ne iš vieno tarptautinio praktikanto. Praktikos metu į mane buvo žiūrima ne į kaip studentę, o galbūt daugiau kaip į buhalterės asistentę, dalyvavau įvairiuose susitikimuose, atlikau man paskirtas užduotis, teikiau savo pasiūlymus, dalinausi turimomis akademinėmis žiniomis. Ir nors čia buhalterija yra daug paprastesnė nei Lietuvoje, vadovas buvo sužavėtas kai kuriais pasiūlymais, kurie buvo iš įgytų žinių kolegijoje. Siekiant labiau susipažinti su bendrovės veikla, turėjau galimybę dalyvauti krovinio pergabenimo procese, nemeluosiu, vilkiko vairuotojo darbas yra tikrai sunkus, nors kelyje teko sutikti ne vieną vairuotoją moterį, bet aš mieliau rinkčiausi buhalterės darbą.

Dėkoju kolegijai už suteiktą galimybę išvykti, Projektinės veiklos ir tarptautinės partnerystės skyriaus vedėjai Odetai Gluoksnytei, kuri iškilus klausimams visada į juos atsakė greitai ir operatyviai, padėjo užpildyti visus dokumentus ir motyvavo. Taip pat esu dėkinga savo praktikos vadovei Birutei Petrošienei, kuri visada palaikė ir taip pat atsakė į visus rūpimus klausimus tiek savaitgalį, tiek po darbo valandų vakare. Turint tokį stiprų palaikymą Marijampolės kolegijoje, įveikiami visi sunkumai ir parsivežami tik geriausi įspūdžiai ir emocijos, todėl visus skatinu pasinaudoti šia galimybe.

 

Be Marijampolės kolegijos sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.