„Esu 4 kurso buhalterinės apskaitos studijų programos studentė Sandra Paulauskienė ir šiuo metu atlieku praktiką Danijoje pagal Erasmus+ programą. Svečioje šalyje esu jau du mėnesius ir labai džiaugiuosi pasinaudojusi šia galimybe. Danija vertinama kaip laimingiausia šalis pasaulyje ir jau pradedu suprasti, kodėl. Laimės pojūtį suteikia jaučiama demokratija, socialinė lygybė bei taiki atmosfera visose srityse, tiek darbo vietoje, tiek valstybinėse institucijose ar tiesiog vaikštant Kopenhagos centrinėmis gatvėmis.

Praktiką atlieku individualioje įmonėje „Mertil rengøring“. Įmonė savo veiką pradėjo 2011 m. ir šiuo metu aptarnauja juridinius ir privačius klientus Kopenhagos mieste ir priemiesčiuose. Pagrindinė įmonės veikla – nuosavų namų, butų, biurų, gamybinių patalpų ir kt. profesionalus valymas.

Atliekant praktiką įvertinau, kiek daug žinių ir gebėjimų įgijau studijuodama kolegijoje, nes be jų būtų labai sunku įsisavinti Danišką buhalterijos sistemą. Šios šalies apskaitos specifika panaši į lietuvišką, tačiau tenka žinių bagažą papildyti ir naujovėmis, kokių Lietuvoje nėra. Analizuojant Danišką apskaitos sistemą, pastebėjau, kad čia daug mažiau biurokratizmo ir „popierizmo“, todėl darbas vyksta daug greičiau. Įmonė apskaitą veda buhalterinės programos pagalba, kuri susieta su Danijos mokesčių administratoriaus duomenų bazėmis. Susipažinau su pirminių dokumentų apskaita, darbo užmokesčio apskaičiavimu bei mokesčių ypatybėmis. Likusį praktikos laiką tikiuosi išnaudoti efektyviai ir įgauti dar daugiau žinių, kurias galbūt pavyks pritaikyti ir Lietuvoje.“

 

Sandra Paulauskienė